Rok szkolny 2013/2014

Wrzesień 2013

Rok szkolny Mały Samorząd Uczniowski rozpoczął od przygotowania gazetki w holu szkoły propagującą przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na terenie szkoły i poza nią. Wychowawcy klas II i III otrzymali scenariusze zajęć i karty pracy do zrealizowania podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Październik 2013

Uczniowie Małego Samorządu Uczniowskiego włączyli się w przygotowanie upominków i życzeń dla nauczycieli i innych pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wraz ze starszymi uczniami i opiekunami SU wykonane zostały kolorowe koszyczki ze słodką niespodzianką.

Przedstawiciele Małego Samorządu, jak co roku towarzyszyli pierwszakom w ważnym dla nich momencie - pasowaniu na ucznia Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie. Składali młodszym kolegom życzenia oraz wręczali własnoręcznie przygotowane upominki - zakładki.

Listopad 2013

W miesiącu listopadzie wszystkie działania Małego Samorządu skierowane były na włączenie się w obchody Dnia Patrona naszej szkoły – Lotnictwa Polskiego. Dla uczniów klas I - III ogłoszony został konkurs plastyczny na komiks i konkurs literacki na wierszyk lub rymowankę o Naszym Patronie. Zwycięskie prace zostały zaprezentowane w holu szkoły, a wyróżnieni autorzy otrzymali ufundowane przez Mały SU upominki.

Grudzień 2013

Dzieci z Małego Samorządu przygotowały gazetkę o tematyce świątecznej oraz życzenia dla wszystkich pracowników szkoły oraz koleżanek i kolegów z klas 0 - 6. Brały udział także w szkolnym ubieraniu choinki, wieszając własnoręcznie wykonane ozdoby.

Styczeń 2014

W styczniu MSU ogłosił konkurs plastyczny „O zdrowie swoje dbam - bezpieczne ferie mam” dla dzieci z klas II - III. Wyróżnione prace zostały zaprezentowane w holu szkoły.

Luty 2014

Nasza szkoła po południu 19.02.14r. otworzyła swoje drzwi dla piratów, wróżek, spidermanów, księżniczek i innych postaci z filmów, bajek i programów dziecięcych. Wszystko za sprawą odbywającego się corocznie balu przebierańców. O wystrój sali zadbały dzieci z Małego Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami. W karnawałowych humorach od godz. 16.00 do 18.00 bawili się uczniowie z klas 0 - 3 a potem parkiet hali sportowej zajęli starsi tancerze z klas 4 - 6. Dyskoteka trwała do godz. 20. Oprawę muzyczną i wizualną zapewnił DJ Ryniu, a sfinansowaniem zajęli się rodzice naszych uczniów.

Marzec 2014

W marcu uczniowie z MSU połączyli siły z dziećmi ze świetlicy środowiskowej i kolegami z SU, aby na 8 marca przygotować dla wszystkich kobiet dużych i małych z naszej szkoły miły wiosenno - słodki upominek.

Kwiecień 2014

Wielkanoc tuż, tuż więc uczniowie z Małego Samorządu przygotowali gazetkę świąteczną wraz z życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły oraz koleżanek i kolegów ze wszystkich klas.

W kwietniu odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I o tematyce zdrowotnej
"Zdrowy styl życia, czyli co robić, aby być zdrowym?". Dzieci w swoich pracach miały uwzględnić również bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach codziennych.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Aleksandra Tłoczyńska kl. 1 b

II miejsce - Dawid Reszel kl. 1 a

III miejsce - Julia Spychała kl. 1 a

Wyróżnienia otrzymali:

Milena Walczewska kl. 1 b

Jagoda Nowak kl. 1 a

Oliwia Fijałkowska kl. 1 b

Zofia Antczak kl. 1 b

Wyróżnione prace konkursowe zostały przedstawione na wystawie

Maj 2014

Mały Samorząd Uczniowski w miesiącu maju przypomina wszystkim uczniom o złożeniu życzeń swoim ukochanym Mamom w dniu ich święta. Portrety Mam na gazetkę wykonali uczniowie z klas I-III.

Członkowie Małego Samorządu Uczniowskiego wykonali gazetkę okolicznościową z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas najmłodszych obejrzeli montaż słowno - muzyczny "3 MAJA - WSZĘDZIE BIAŁO I CZERWONO", który przygotowały nauczycielki

Anna Jędrzejczak i Hanna Pustelnik.

Opiekunowie wraz z członkami Małego Samorządu Uczniowskiego redagują i wydają gazetkę dla uczniów klas I - III pod nazwą "abc":

Czerwiec 2014

Przestrogi Małego Samorządu Uczniowskiego na zbliżające się wakacje:

- Kąp się tylko w miejscach strzeżonych,
- Nie wskakuj do wody na "główkę",

- Noś nakrycie głowy w czasie upałów,

- Pamiętaj o zasadach ruchu drogowego,

- Zachowaj ostrożność w stosunku do nowych znajomych, których możesz poznać podczas wakacji,

- Informuj rodziców o miejscach swojego pobytu,

- Baw się zgodnie i bezpiecznie.

Wróć wypoczęty i pełen sił do szkoły we wrześniu.